Ciech dogadał się z bankami

ABT
opublikowano: 21-01-2011, 15:20

Przed spółką negocjacje dotyczące szczegółów umowy kredytowej.

Ciech porozumiał się z bankami w sprawie kluczowych warunków finansowania grupy. Zostanie ono udzielone do 31 marca 2016 r. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że spółka nie może podać terminu podpisania umowy kredytowej z bankami ponieważ trwają jeszcze negocjacje z instytucjami finansowymi, dotyczące szczegółów finansowania.

W wyniku dotychczas prowadzonych rozmów z bankami finansującymi Grupę Ciech ustalono, że Bank DnB Nord Polska, Bank Handlowy, Bank Millennium, Bank Pekao, BRE Bank, ING Bank Śląski, Bank PKO BP zrefinansują zadłużenie Grupy Ciech z tytułu obecnie obowiązującej umowy kredytowej z 26 kwietnia 2010 r. pomniejszone o 400 mln zł zadłużenia, które grupa spłaci do końca I kwartału tego roku. Stroną wynegocjowanego finansowania jest również EBOiR, który udzieli kredytu o wartości 300 mln zł przeznaczonego na finansowanie inwestycji grupy. Udział EBOR w nowym długoterminowym finansowaniu Ciechu wymaga jeszcze ostatecznej decyzji Rady Dyrektorów tego banku, która spodziewana jest w 15 lutego 2011 r.

– Jestem bardzo zadowolony z wyników negocjacji z bankami. Jest to kolejny krok ku optymalizacji finansowania Grupy i istotnego obniżenia kosztów naszego finansowania – mówi Ryszard Kunicki, prezes Ciech.

Nowe, długoterminowe finansowanie o łącznej szacunkowej wartości przekraczającej 1,2 mld zł składać się będzie z refinansowego dwuwalutowego kredytu terminowego, wielowalutowego kredytu rewolwingowego, dodatkowej linii gwarancyjnej i terminowego kredytu inwestycyjnego udzielanego przez EBOiR. ABT

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ABT

Polecane