Ciech ma zgodę UOKiK na przejęcie akcji Zachemu

Internet Securities
opublikowano: 09-08-2006, 17:42

Spółka chemiczna Ciech otrzymała zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie 80% akcji Zakładów Chemicznych Zachem SA, poinformowała spółka w komunikacie w środę. Do zamknięcia transakcji potrzebna jest jeszcze zgoda rządu.

Spółka chemiczna Ciech otrzymała zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie 80% akcji Zakładów Chemicznych Zachem SA, poinformowała spółka w komunikacie w środę. Do zamknięcia transakcji potrzebna jest jeszcze zgoda rządu.

„Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego wszczętego na wniosek Ciech SA z siedzibą w Warszawie, wydał 7 sierpnia zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez Ciech SA kontroli nad Zakładami Chemicznymi Zachem SA z siedzibą w Bydgoszczy w drodze nabycia akcji stanowiących 80% kapitału zakładowego tej spółki uprawniających do 80% głosów na walnym zgromadzeniu”- czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że w rezultacie, Ciech SA przejmie bezpośrednią kontrolę nad ZCh Zachem SA i pośrednią nad spółkami zależnymi, tj. Zachem UCR Sp. z o.o. i Zachem Barwniki Sp. z o.o.

„Strategia Ciech SA zakłada włączenie spółki Zachem SA w struktury korporacyjne nowoutworzonej Dywizji Organika, która działa w zakresie bazowych i przetworzonych produktów chemii organicznej. Budowa Dywizji Organika jest istotna m.in. z punktu widzenia dywersyfikacji działalności Grupy Chemicznej Ciech (redukcja ryzyka operacyjnego) i zwiększenia konkurencyjności wobec firm zagranicznych z sektora chemicznego”- czytamy dalej

Ciech podpisał warunkową umowę kupna 80% akcji Zachemu należących do Nafty Polskiej za 68,6 mln zł.

Zgoda UOKiK nie daje jednak możliwości zamknięcia transakcji, gdyż na sprzedaż akcji musi się jeszcze zgodzić rząd.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Ciech ma zgodę UOKiK na przejęcie akcji Zachemu