Ciech sprzedaje Polfę. BM Medical potwierdza zainteresowanie

AT
opublikowano: 01-06-2012, 00:00

Invest Pharma dostała od Ciechu, właściciela Polfy, czarną polewkę. Dystrybutor farmaceutyków ma już dwóch nowych adoratorów.

W środę zarząd Ciechu rozwiązał umowę z Invest Pharmą, która w lipcu zeszłego roku za ponad 8 mln zł kupiła Polfę, specjalizującą się w dystrybucji farmaceutyków.

Pieniądze nigdy jednak nie wpłynęły na konto chemicznej spółki, ponieważ według informacji „Pulsu Biznesu” inwestor miał problem ze sfinansowaniem tej transakcji.

O sprawie pisaliśmy jako pierwsi, w kwietniu. Wczoraj Ciech potwierdził nasze informacje.

— Invest Pharma nie spełniła warunku dotyczącego zabezpieczenia pieniędzy na sfinansowanie zakupu — potwierdza Krzysztof Grad, rzecznik Ciechu.

O tym, że transakcja może nie mieć szczęśliwego zakończenia, Ciech wiedział kilka miesięcy temu i dlatego zdecydował się na prowadzenie równoległych negocjacji z kilkoma zainteresowanymi inwestorami. Do zeszłego tygodnia było ich trzech.

— W tym tygodniu z listy wypadła Invest Pharma — mówi rozmówca, chcący zachować anonimowość, zbliżony do transakcji. Kto się ostał? Według naszego rozmówcy, Polfa jest na celowniku BM Medical oraz grupy inwestorów prywatnych, wśród których jest menedżer, kiedyś związany z koncernem farmaceutycznym Novartis. Przedstawiciele BM Medical potwierdzają udział w procesie.

— Negocjacje trwają. Jesteśmy już po diligence — informuje Rafał Bednarczyk, prezes BM Medical, spółki notowanej na NewConnect, zajmującej się dystrybucją urządzeń medycznych, głównie dla cukrzyków.

W związku z możliwym zakupem Polfy, spółka na początku kwietnia zdecydowała się na emisję, wartą ponad 3 mln zł. Rafał Bednarczyk zapowiedział, że BM Medical chce rozwijać dotychczasową działalność Polfy, czyli dystrybucję farmaceutyków poza granicami Polski. Warszawska Polfa ma przedstawicielstwa m.in. w Kazachstanie, Wietnamie, Czechach, na Ukrainie, Białorusi i Węgrzech.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Ciech sprzedaje Polfę. BM Medical potwierdza zainteresowanie