Ciech z potencjałem

opublikowano: 01-10-2018, 22:00

Dawid Radzyński, analityk w DM Noble Securities, w raporcie z 26 września 2018 r. wydał rekomendację „kupuj” dla akcji Ciechu.

Ich cenę docelową oszacował na 72,2 zł. To o 48 proc. od obecnego kursu na warszawskiej giełdzie.

„Wysoki popyt na sodę w Europie i spodziewany wzrost jej cen w kontraktach od 2019 r., otwarcia nowych fabryk szkła w Polsce, kluczowe inwestycje w produkty wysokomarżowe, zwiększenie mocy produkcyjnych oraz przejęcie Proplan, który zdywersyfikuje geograficznie sprzedaż grupy, a także relatywnie niska wycena rynkowa to główne powody, które naszym zadaniem przesądzają za wydaniem rekomendacji „kupuj” — napisał analityk.

Jego zdaniem, czwarty kwartał tego roku to dobry czas na zakup akcji spółki, ponieważ kurs jest obecnie pod presją, a od przyszłego roku można się spodziewać rozpoczęcia materializacji pozytywnych czynników, czyli wzrostu przychodów, oddania nowych inwestycji i początku stabilizacji na rynku surowców energetycznych. Ten ostatni to główny czynnik ryzyka, podkreśla Dawid Radzyński, ponieważ produkcja sody jest energochłonna, a surowce mają 60-procentowy udział w kosztach wytworzenia.

„Dlatego nasza ocena spółki w dużej mierze zależy od kształtowania się cen surowców energetycznych tj. węgla, gazu ziemnego, koksu, energii, a także cen CO 2. Ciech prowadzi politykę zabezpieczeń w zakresie pozwoleń do emisji CO 2 i poprzez naturalny hedging kompensuje skokową zwyżką cen tych uprawnień. Ponadto spółka większość potrzebnej energii elektrycznej produkuje sama, co w znacznym stopniu ogranicza koszty wzrostu rynkowych cen energii” — dodaje Dawid Radzyński.

Raport wydano 26 września o godz. 8. Dostępny jest na stronie internetowej brokera. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy