Cinema City optymistycznie o sprzedaży biletów kinowych

ISBNews
opublikowano: 27-11-2013, 09:19

Cinema City International (CCI), na podstawie zapowiadanego repertuaru w latach 2014-2016, pozytywnie ocenia perspektywy sprzedaży biletów w swojej sieci kin, poinformowała agencję ISBnews dyrektor ds. relacji inwestorskich spółki Joanna Kotłowska.

"Produkcje planowane do wprowadzenia na ekrany w 2014-2016 będą lepsze od repertuaru w 2013 roku. Dlatego jesteśmy optymistami w kwestii sprzedaży biletów. W samym 2014 repertuar jest dobry z hitami 'Hobbit i 'Igrzyska Śmierci', 'Transformers', z wieloma animacjami: 'Jak wytresować smoka', 'Rio', 'Samoloty'. W Polsce czekamy na 'Wkręconych', 'Miasto 44', 'Jack Strong', 'Kamienie na szaniec' i inne tytuły. Więcej dużych tytułów pojawi się w 2015 i 2016 roku z 'Bondem 24', 'Gwiezdnymi Wojnami', 'Piratami z Karaibów', 'Avatarem', 'Pingwinami z Madagaskaru' czy 'Batman&Superman'" – powiedziała ISBnews Kotłowska podczas konferencji Profesjonalny Inwestor SII.

Firma cały czas rozważa nowe lokalizacje dla multipleksów i megapleksów w Polsce, a planuje w przyszłym roku otwarcia dwóch kin z 15 ekranami (Lublin i Starogard Gdański).

Obecnie spółka prowadzi łącznie 9 megapleksów (kino powyżej 15 ekranów), wraz z niedawno otwartym megapleksem w Tel Awiwie. Inwestycja wyniosła ok 40 mln euro i ma istotny udział w wynikach spółki w tym roku, a kolejny megapleks w Izraelu, w Jerozolimie, jest właśnie budowany.

Ponadto wprowadza do swojej sieci technologię 4D. "Obecnie mamy 5 sal z systemem 4D i planujemy kolejne 3-4 lokalizacje w 2014. Cały czas korzystamy z faktu, ze jesteśmy w pełni cyfrowi od połowy 2012 roku, co przynosi nam dodatkowe oszczędności także w tym roku" - wskazała dyrektor CCI.

Cinema City International jest największym operatorem kin w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Izraelu. W 2012 roku Cinema City sprzedała 36,3 mln biletów w 7 krajach, 2,5% więcej w porównaniu do 2011. Grupa Cinema City zatrudnia ponad 4.000 pracowników w 7 krajach.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy