Cineworld otwiera kina w Polsce 3 lipca

  • PAP
opublikowano: 17-06-2020, 21:24

Firma Cineworld, do której należy sieć kin Cinema City zapowiedziała w środę, że otworzy swoje kina 3 lipca. Inne wielkie sieci kinowe nie podały jeszcze dat otwarcia.

Zamknięte 11 marca kina, teatry i opery mogły powrócić do działalności 6 czerwca, ale - ze względu na konieczność funkcjonowania zgodnie z wytycznymi sanitarnymi - wiele instytucji kultury nie jest jeszcze gotowych na otwarcie. Od połowy maja mogą działać kina plenerowe i samochodowe, od 6 czerwca działają niektóre kina studyjne, m.in. warszawskie kina Kultura, Wisła, Muranów i Luna. Największe sieci kinowe pozostają jednak zamknięte.

Sieci Helios i Multikino nie podały jeszcze daty otwarcia. Natomiast szef sieci Cineworld, do której należy Cinema City, 17 czerwca poinformował, że otwarcie kin nastąpi już na przełomie czerwca i lipca: 26 czerwca w Czechach i Słowacji, 3 lipca w Polsce i Bułgarii, 9 lipca w Izraelu, 10 lipca w USA i Wielkiej Brytanii.

Firma zapewnia, że od 3 lipca w kinach będzie można kupić przekąski jednocześnie przypominając o obowiązku noszenia maseczek. Konieczne będzie także zachowywanie zalecanego przez sanepid dystansu, widownia może być zapełniona tylko w 50 proc. Cineworld prosi też o przestrzeganie zasad – do kina nie powinny wybierać się osoby, które kaszlą, mają temperaturę powyżej 38 stopni czy też miały kontakt z pacjentem chorym na COVID-19 w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane