Czytasz dzięki

Cisco zamierza zatrudniać więcej czarnoskórych

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 23-09-2020, 19:37

Amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne zobowiązało się do zwiększenia liczby czarnoskórych pracowników i menedżerów.

Potentat w dziedzinie produkcji sprzętu sieciowego chce do 2023 roku zwiększyć liczbę czarnoskórych pracowników o 25 proc. Funkcje zarządcze ma pełnić o 75 proc. więcej czarnoskórych niż obecnie. Cisco zobowiązało się także do zapewnienia równości płac. 

Cisco Systems
Zobacz więcej

Cisco Systems fot. Bloomberg

Firmy z Doliny Krzemowej są pod presją, by zrealizować zobowiązania zawarte po poparciu dla protestów po zabiciu przez policjantów Afroamerykanina George’a Floyda. Większość z nich aktualnie nie ma wystarczającej liczby czarnoskórych pracowników. 

Cisco stworzy fundusz inwestycyjny o wartości 50 mln USD, aby pomóc startupom założonym przez przedstawicieli mniejszości rasowych. Zamierza także popierać zmiany społeczne i reformę policji. 

Zgodnie z najnowszym raportem, osoby czarnoskóre stanowią 3,8 proc. ogółu pracowników koncernu w Stanach Zjednoczonych. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Bloomberg

Polecane