Citigroup będzie zwalniać by zaoszczędzić 1 mld dolarów

opublikowano: 28-01-2007, 18:33

Citigroup, największy bank w USA, może zwolnić nawet 360 tys. pracowników. Redukcje zatrudnienia są częścią planu oszczędnościowego, który ma zmniejszyć koszty giganta nawet o 1 mld dolarów.

Citigroup, największy bank w USA, może zwolnić nawet 360 tys. pracowników. Redukcje zatrudnienia są częścią planu oszczędnościowego, który ma zmniejszyć koszty giganta nawet o 1 mld dolarów.

Cięcie kosztów ma zwiekszyć wartość banku, który notowany jest na Wall Street z dyskontem w stosunku do rywali z sektora. Plany oszczędności ogłosił w minionym roku Charles Prince, szef Cirigroup, a za przebieg procesu odpowiada Robert Druskin, dyrektor operacyjny.

Program oszczędnościowy ma zapewnić obniżenie kosztów operacyjnych i poprawę rentowności. W minionym roku przychody Citigroup wzrosły o 7 proc. do 89,6 mld dolarów. W tym czasie koszty operacyjne wzrosły o 15 proc. do 52 mld dolarów.

DI, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane