Clarida: oczekiwania inflacyjne zgodne z celem Fed

opublikowano: 26-09-2019, 21:02

Oczekiwania inflacyjne w USA są obecnie zgodne z celem banku centralnego, który kształtuje się na poziomie 2 proc., twierdzi Richard Clarida wiceprezes Banku Rezerw Federalnych, donosi Reuters.

Oficjel swoją wypowiedzią zasugerował, że nie widzi pilnej potrzeby nowych obniżek stóp, aby ponownie zwiększyć inflację.

Oceniam, że oczekiwania inflacyjne w USA mieszczą się w zakresie, który uważam za zgodny z naszym mandatem dotyczącym stabilności cen - powiedziała Clarida na konferencji w Banku Rezerw Federalnych w San Francisco.

Twórcy polityki Fed obniżyli w ubiegłym tygodniu stopy procentowe z 2,00 do 1,75 proc. Obniżyli również koszty finansowania zewnętrznego na poprzednim spotkaniu pod koniec lipca. Zdaniem przewodniczącego Fed Jerome Powella ostatnie decyzje o redukcji stóp należy traktować jako „ubezpieczenie” od ryzyka dla gospodarki USA, spowodowanego spowolnieniem globalnego wzrostu, napięciami handlowymi i umiarkowaną inflacją.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu