Clarida: oczekiwania inflacyjne zgodne z celem Fed

opublikowano: 26-09-2019, 21:02

Oczekiwania inflacyjne w USA są obecnie zgodne z celem banku centralnego, który kształtuje się na poziomie 2 proc., twierdzi Richard Clarida wiceprezes Banku Rezerw Federalnych, donosi Reuters.

Oficjel swoją wypowiedzią zasugerował, że nie widzi pilnej potrzeby nowych obniżek stóp, aby ponownie zwiększyć inflację.

Oceniam, że oczekiwania inflacyjne w USA mieszczą się w zakresie, który uważam za zgodny z naszym mandatem dotyczącym stabilności cen - powiedziała Clarida na konferencji w Banku Rezerw Federalnych w San Francisco.

Twórcy polityki Fed obniżyli w ubiegłym tygodniu stopy procentowe z 2,00 do 1,75 proc. Obniżyli również koszty finansowania zewnętrznego na poprzednim spotkaniu pod koniec lipca. Zdaniem przewodniczącego Fed Jerome Powella ostatnie decyzje o redukcji stóp należy traktować jako „ubezpieczenie” od ryzyka dla gospodarki USA, spowodowanego spowolnieniem globalnego wzrostu, napięciami handlowymi i umiarkowaną inflacją.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane