Co charakteryzuje najlepszych

DCZ
opublikowano: 23-05-2007, 00:00

Microsoft i SGL Carbon wygrały w badaniu „Najlepsi pracodawcy w Polsce” prowadzonym przez firmę doradczą Hewitt Associates.

Microsoft i SGL Carbon wygrały w badaniu „Najlepsi pracodawcy w Polsce” prowadzonym przez firmę doradczą Hewitt Associates.

Polega ono na ocenie firm przez pracowników w 19 obszarach, m.in. polityki i praktyki organizacji, wynagrodzeń, relacji w firmie, rozwoju, obowiązków, równowagi między życiem osobistym a pracą.

W drugiej edycji badania wzięło udział 67 firm. Najlepszych pracodawców wyróżnia głównie spójność wartości prezentowanych przez wszystkich pracowników. Badani twierdzą, że zarządy tych spółek doskonale równoważą interes firmy z interesem jej kadry.

Lojalność zatrudnionych u najlepszych pracodawców wzrosła. Aż 89 proc. ankietowanych deklaruje chęć pozostania w obecnej firmie. Wzrosła też satysfakcja z pracy, ale minimalnie zmniejszył się „wskaźnik zaangażowania”, mówiący m.in. o „odporności” na oferty innych firm.

Wciąż najgorzej badani oceniają płace i świadczenia. Tylko co czwarty uważa, że zarabia odpowiednio do wkładu pracy, a co trzeci — że świadczenia pozapieniężne zaspokajają jego potrzeby.

Najlepsi pracodawcy 2006

Microsoft oraz SGL Carbon (ex aequo), Hilti, Starcom, CAT LC, Pramerica Życie Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji, Sabre Polska, ZPC Mieszko, Fortis Bank, American Express, PSE-Electra.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu