Co dalej z kursami banków? Analiza techniczna

opublikowano: 27-12-2021, 11:35

Prof. Krzysztof Borowski przygotował analizę techniczną wykresów ośmiu giełdowych banków.

Przeczytaj i dowiedz się:

  • jakie formacje widoczne są na kursach akcji ośmiu giełdowych banków,
  • co podpowiadają oscylatory,
  • gdzie obowiązują sygnały kupna, a gdzie sprzedaży.

PKO BP

Cena PKO BP po fali wzrostowej i przebiciu trendu wzrostowego w dół (sygnał sprzedaży) obecnie próbuje utworzyć bazę (t. boczny) do ewentualnego wybicia w górę. Najważniejsze wsparcia na dole bazy 40,70 zł – wybicie dołem stanowiłoby sygnał sprzedaży. Na MACD i Stochastic widoczna próba utworzenia formacji podwójnego dna.

Pekao

Cena broni się na linii trendu wzrostowego (początek: listopad 2020 r.) – doszło do wybicia w górę (duży biały korpus). Na MACD, Stochastic i RSI pojawiły się sygnały kupna.

Handlowy

Cena stara się przełamać górne ograniczenie flagi (sygnał kupna) – z zasięgiem do ok. 62 zł (ruch mierzony dla fali wzrostowej z października). MACD utworzył wskazanie kupna na linii zero (bardzo optymistyczny sygnał), a ROC przełamał linię zero w górę (również sygnał kupna).

ING Bank Śląski

Sytuacja podobna jak na Handlowym – cena przełamuje górne ograniczenie flagi – zasięg wybicia do 335 zł. Sygnał kupna pojawił się na MACD, Stochastic, DI+/Di-.

Alior

Sytuacja zbliżona do układu na Handlowym – cena stara się pokonać górne ograniczenie kanału spadkowego. Na wskaźnikach i oscylatorach sytuacja nieco mniej korzystna niż na Handlowym.

mBank

Cena kontynuuje trend spadkowy – obecnie trwa próba jego zatrzymania w pobliżu dołków z września br. (ok. 366 zł). Poprawia się układ świec japońskich. MACD i Stochastic próbują zakręcić do swoich średnich, ale jeszcze bez wskazań kupna. Sygnał kupna na Parabolic (oznaka poprawy?).

Santander Bank Polska

Cena odbiła się w górę od wsparcia na poziomie 305 zł (wrzesień br.) pozostając we fladze (kanale spadkowym). MACD i Stochastic są mocno wyprzedane i próbują zakręcić do swoich średnich ruchomych. Na tym ostatnim można już mówić o pozytywnej dywergencji.

BNP Paribas Bank Polska

Cena tworzy trójkąt spadkowy, ponad poziomem wsparcia 81,50 zł (wrzesień br.). Sygnał kupna i formacja podwójnego dna jest już widoczna na MACD. Na Stochastic powstała pozytywna dywergencja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane