Co dzisiaj koniecznie trzeba doskonalić

DCZ
opublikowano: 26-01-2007, 00:00

Firmy inwestują przede wszystkim w handlowców i menedżerów. To od nich zależą w dużej mierze wyniki firmy.

Firmy inwestują przede wszystkim w handlowców i menedżerów. To od nich zależą w dużej mierze wyniki firmy.

Dla tych dwóch grup najczęściej wybierane są szkolenia związane z umiejętnościami osobistymi — komunikacja, asertywność, radzenie sobie ze stresem, inteligencja emocjonalna, negocjacje i prezentacje. Rośnie zainteresowanie szkoleniami z zakresu psychologii społecznej.

Wśród menedżerów na topie są szkolenia z przywództwa, zarządzania zmianą i projektami. To dziś bardzo ważne umiejętności . Pracodawcy zdają sobie sprawę, że stałe dokształcanie się kadry menedżerskiej i pracowników, to konieczność. Dostrzega się potrzebę kontynuowania szkoleń w miejscu pracy. Dlatego w wielu firmach wprowadzono system caochingu i mentoringu. Szkoleniami przyszłości są — według ekspertów — te, które łączą tradycyjne metody nauczania i najnowsze rozwiązania technologiczne, czyli e-learning, wirtualne prezentacje, a także aplikacje umożliwiające sprawdzanie wiedzy online. Jest to tzw. blended learning, czyli nauka, która wykorzystuje różne metody i miesza je ze sobą. Chodzi o uatrakcyjnienie oferty, ale nie tylko. W ten sposób pracownicy mogą przygotować się do szkoleń lub uzupełnić brakującą wiedzę w dogodnym dla siebie czasie i tempie, by na zajęciach grupowych w sali szkoleniowej skoncentrować się na ćwiczeniach praktycznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane