Co lepsze: miasto czy region

AA
opublikowano: 10-01-2007, 00:00

Kto jest silniejszy gospodarczo — Wrocław czy region dolnośląski? — pytaliśmy przedsiębiorców na wczorajszej gali.

Leszek Kroczak

firma L&P z Głogowa:

Wrocław jest wizytówką województwa. To kwestia sprawnego zarządzania miastem, jego rozbudowy i modernizacji infrastruktury. Ale trzeba przyznać, że zachęty do inwestowania dają też władze wojewódzkie. Dlatego nie walczymy o rynek wrocławski, bo poza nim też jest sporo okazji do zarabiania pieniędzy. Specjalizujemy się w budownictwie drogowym, instalatorstwie, a nawet budowie boisk sportowych. Takie obiekty coraz częściej potrzebne są w małych miejscowościach. Większość naszych zleceń pochodzi z okolic Głogowa. Małe gminy mają coraz wyższe dochody i chętnie sięgają po dotacje unijne, są bardzo solidnymi partnerami.

Jerzy Skrzypczak

firma Remy z Żukowic:

Wrocław ma opinię miasta, w którym można zarobić duże pieniądze, i coraz więcej firm z dawnego województwa legnickiego stara się prowadzić tu interesy. Tymczasem wcale nie gorzej jest w regionie. Na specjalistów czekają dobre kontrakty, wystarczy tylko umiejętnie o nie walczyć, solidnie pracować i odważyć się na podjęcie wyzwań. Poza tym w regionie konkurencja między firmami jest dużo mniejsza, a pieniądze do zarobienia całkiem duże. Atutem Wrocławia jest fakt, że rozwija się w bardzo przemyślany sposób.

Agnieszka Witkowska

firma Berlitz z Wrocławia:

Region dolnośląski to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się w kraju. Mnóstwo przedsiębiorstw szkoli u nas swój personel, otwiera się na zagranicznych kontrahentów. Ułatwia to bliskość granic i atrakcyjność regionu. Dlatego coraz więcej firm, zwłaszcza niemieckich, chętnie lokuje tu swoje centrale. W specjalnych strefach ekonomicznych, mieszczących się przecież poza Wrocławiem, lokują się potentaci z różnych branż. Na Dolnym Śląsku jest więc nie tylko gdzie robić interesy, ale także jak spędzać wolny czas. Wrocław stanowi oczywiste centrum biznesowe i administracyjne województwa, ale to w regionie jest świetna baza wypoczynkowa, tereny rekreacyjne, wolne miejsca do ulokowania nowych przedsiębiorstw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu