Co piszą o Polsce

DI
21-03-2007, 00:00

FINANCIAL TIMES: Zmiana tonu partii rządzącej

FINANCIAL TIMES: Zmiana tonu partii rządzącej

Polski rząd obiecał ograniczyć machinę biurokratyczną w odniesieniu do prywatnego biznesu — pisze „Financial Times”, komentując tzw. pakiet Kluski, którego celem jest ułatwienie prowadzenia działalności gospodarczej. Inicjatywa — zaznacza „Financial Times” — została ogłoszona w momencie spadku popularności Prawa i Sprawiedliwości.

„Zmiana w podejściu rządzącej partii PiS była wyraźna już w czasie weekendowego zjazdu, na którym sam Jarosław Kaczyński, jak i inni przywódcy partii niewiele miejsca poświęcili lustracji (...). Przeciwnie — mówili o sprawach modernizacji, deregulacji, budowie autostrad i wykorzystywaniu unijnych funduszy (...). Do tej pory rząd niemal całkowicie koncentrował się na spiskach ery komunistycznej, mających ponosić winę za problemy kraju. Od przejęcia władzy przez PiS w listopadzie 2005 r. nie podjęto niemal żadnych reform gospodarczych” — pisze „Financial Times”.

20 marca

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Co piszą o Polsce