Co skrywają laboratoria

opublikowano: 18-10-2018, 22:00

Zaglądanie pod powierzchnię wrocławskich ulic, kolorowy świat chemii czy badanie betonu — to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez Politechnikę Wrocławską w czwartej już odsłonie Nocy Laboratoriów, która odbędzie się 20 października 2018 r.

Uczelnia zaprasza do Geocentrum. Tam znajdują się laboratoria Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego oraz Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (ul. Na Grobli). Naukowcy i studenci w sobotni wieczór otworzą pracownie, by pokazać, czym się zajmują. Będzie można zwiedzić Muzeum Minerałów i wziąć udział w warsztatach chemicznych. O początkach mostownictwa na świecie i specyfice polskich mostów opowie prof. Jan Biliszczuk — projektant mostu Rędzińskiego, z kolei dr Bogdan Przybyła zabierze uczestników pod powierzchnię ulic i zdradzi, czym zajmuje się Mobilne Laboratorium Infrastruktury Podziemnej Miast.

Szczegóły na stronie: http://pwr. edu.pl/uczelnia/aktualnosci/przed-nami/noc-laboratoriow-w-geocentrum-565.html

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane