Co uszczęśliwia Brytyjczyka

opublikowano: 26-05-2019, 22:00

Hasło „pieniądze szczęścia nie dają” było już wielokrotnie weryfikowane przez naukowców.

Nie to, ile zarabiasz, ale to, na co wydajesz pieniądze, czyni cię szczęśliwym człowiekiem — napisał portal „BBC", powołując się na badania przeprowadzone przez brytyjski urząd statystyczny, czyli The Office for National Statistics (ONS). Eksperci przeanalizowali poziom satysfakcji z życia w zależności od listy wydatków przeciętnego obywatela. Pozycja na niej — jak się okazuje — ma na nią większy wpływ niż ogólny poziom dochodów. Jakie wydatki dają największe szczęście? Oczywiście nie chodzi o ubezpieczenie na życie czy smartfony — podkreśla portal. Z wysoką odczuwaną satysfakcją z życia wiążą się wydatki na hotele, restauracje i wystrój mieszkania. Żeby sobie na nie pozwolić, trzeba jednak mieć odpowiednio duże dochody. Z wysokim poziomem satysfakcji z życia najsilniej są związane inne czynniki, takie jak: dobre zdrowie, wysoki status materialny i aktywność zawodowa. Liczy się także wiek (statystyka mówi, że młodzi ludzie są szczęśliwsi niż 40-latkowie, choć poziom satysfakcji z życia znów rośnie po 80. roku życia).

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy