Co w multimediach piszczy

Mirosław KonkelMirosław Konkel
opublikowano: 2015-02-11 00:00

Barometr „Pulsu Biznesu” Największą popularnością w Polsce cieszą się strony WWW zawierające materiały wideo.

Wchodzi na nie trzy czwarte użytkowników sieci. Czterech na 10 zagląda na serwisy umożliwiające oglądanie filmów i seriali on-line (VoD). Prawie jedna trzecia odwiedza portale stacji radiowych, a co piąty — witryny z teledyskami i plikami mp3 — wynika z ogólnopolskiego badania internetu Megapanel PBI/Gemius, realizowanego przez firmę Gemius na zlecenie spółki Polskie Badania Internetu. Jakie tendencje dominują na rynku multimediów? Według Ewy Tkaczyk, doradcy biznesowego z Gemiusa, najtrafniejszą odpowiedź na to pytanie przynosi obserwacja zachowań dzieci i młodzieży w sieci.

— Młodzi ludzie, określani skrótem 3M: millenials, multi-culturals i mobile, najszybciej uczą się i przyjmują nowinki technologiczne. Jeszcze kilka lat temu tablety i smartfony uchodziły za gadżety osób zamożnych i w wieku powyżej 45 lat. Dzisiaj są to przede wszystkim zabawki najmłodszych — twierdzi Ewa Tkaczyk.

Dodaje, że branża internetowa ma ogromne pole do zagospodarowania. Wskazuje najpopularniejsze na świecie aplikacje z treściami audio i wideo, jak Pandora, Spotify, Hulu czy Netflix. Na przykładzie tego ostatniego dowodzi, że takie rozwiązania są efektywne. Dzięki platformie online Netflix prześcignął już usługę pakietu telewizyjnego HBO. Dlatego HBO zdecydował się na uruchomienie w tym roku swojej platformy streamingowej.

— Warto skupić się na budowaniu zaangażowania i lojalności użytkowników poprzez personalizację i rekomendację treści dopasowanych do konkretnego klienta — przekonuje Ewa Tkaczyk. © Ⓟ

Możesz zainteresować się również: