Code zburzy biurowiec Universalu

Trepińska Maria
opublikowano: 04-03-1999, 00:00

Code zburzy biurowiec Universalu

25 marca Universal sfinalizuje sprzedaż swojego biurowca w centrum Warszawy u zbiegu ulicy Marszałkowskiej i Al. Jerozolimskich. Nabywcą budynku jest Biuro Inwestycyjne CODE z Krakowa, które zapłaci za obiekt 60 mln zł w dwóch ratach.

Krakowskie Biuro Inwestycyjne CODE działa na rynku od 10 lat. Jego dyrektor Marek Gil nie chciał ujawnić akcjonariatu spółki. Nie chciał nawet odpowiedzieć na pytanie, czy udziałowcami CODE są banki. Przyznał jedynie, że jest to kapitał polski.

Plany CODE wobec biurowca Universalu są jednoznaczne.

— Chcemy wyburzyć cały obiekt. W tym miejscu powstanie nowoczesny budynek, z przeznaczeniem pod wynajem dla różnych firm — ujawnia dyrektor Gil.

— Z budową nowego biurowca w Warszawie chcemy ruszyć jak najszybciej, ale mogą wystąpić komplikacje wynikające z tego, że jest to centrum stolicy. Zamiast starego biurowca powstanie budynek o powierzchni 60 tys. mkw. — podkreśla dyr. Gil.

Sprzedaż biurowca ma pomóc Universalowi pozyskać środki na spłatę zobowiązań. MT

Maria Trepińska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Trepińska Maria

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Code zburzy biurowiec Universalu