Cofnięcie na parach złotowych

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
08-06-2015, 14:25

Po piątkowym umocnieniu dolara amerykańskiego do pozostałych walut, co przełożyło się na wzrost kursu USD/PLN i GBP/PLN, tydzień rozpoczęliśmy od korekcyjnego cofnięcia na tych parach.

EUR/PLN

Notowania EUR/PLN po zbudowanej w końcówce zeszłego tygodnia fali spadkowej od piątkowego popołudnia budują wąską konsolidację powyżej linii trendu poprowadzonej po ostatnich lokalnych dołkach i szczytach z tego miesiąca (patrz wykres). Pokonanie tego wsparcia pozwoliłoby na pogłębienie spadków do okolic poziomu 4,0930 (średnioterminowa linia trendu wzrostowego z genezą 21 kwietnia). Dopiero zejście poniżej tej linii będzie sygnałem zakończenia korekcyjnego odbicia z kwietnia br.

 USD/PLN

Notowania USD/PLN w miniony piątek ponownie pozytywnie przetestowały poziom 50% zniesienia fali wzrostowej z genezą 15 maja (3,6742). Obrona tego wsparcia zbiegła się z opublikowanymi w piątek po południu danymi z amerykańskiego rynku pracy, które pozytywnie zaskoczyły inwestorów. Skutkowało to umocnieniem waluty Stanów Zjednoczonych do złotego i odbiciem kursu omawianej pary do poziomu krótkoterminowej linii trendu spadkowego z genezą 26 maja (patrz wykres).

 Sforsowanie tej linii otworzyłoby notowaniom USD/PLN drogę do ataku zeszłomiesięcznych i kwietniowych maksimów (3,82). Z kolei pokonanie poziomu 3,64 (61,8% zniesienie odbicia z 15 maja - patrz drugi wykres) będzie sygnałem dalszych spadków przynajmniej do zeszłomiesięcznych minimów na 3,52.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Cofnięcie na parach złotowych