Columbus ma term sheet ws. zaangażowania kapitałowego funduszu

opublikowano: 28-04-2022, 08:17

Columbus Energy podpisał term-sheet z zagraniczną grupą inwestycyjną z USA, która gotowa jest zaangażować się kapitałową w polski podmiot.

Propozycja opiewa na 200 mln zł.

Ogólne ramy transakcji zakładają, że Columbus ma prawo, ale nie obowiązek, do zapewnienia funduszowi akcji istniejących lub nowej emisji, które fundusz będzie nabyć. Ma się to odbywać etapami w okresie trzech lat, a wielkość danej emisji będzie uzależniona od obrotów na akcjach Columbusa.

W ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy spółka ma zapewnić funduszowi akcje o wartości co najmniej 45 mln zł. Cena oferowanych akcji ustalana będzie w oparciu o średnią ważoną wolumenem kursów akcji z okresu 15 dni poprzedzających ofertę, jednak nie będzie niższa niż 23 zł za akcję.

Kurs rynkowy to obecnie około 10,5 zł. Na sesji w środę w pierwszej jej fazie podskoczył nawet do 12 zł.

Fundusz docelowo ma nie przekroczyć 19,9-procentowego udziału w akcjonariacie spółki.

Term-sheet obowiązuje 30 dni.

Głównym akcjonariuszem wycenianego na 726 mln zł Columbusa jest prezes spółki Dawid Zieliński (31,4 proc.). Po 20,2 proc. nalezy do Januarego Ciszewskiego (JR Holding) oraz Piotra Kurczewskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane