Comarch podpisał umowę z Loltos Paliwa

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 28-09-2006, 12:52

Comarch podpisał umowę ze spółką Lotos Paliwa (Grupa Lotos), na świadczenie usług outsourcingu infrastruktury telekomunikacyjnej.

Comarch podpisał umowę ze spółką Lotos Paliwa (Grupa Lotos), na świadczenie usług outsourcingu infrastruktury telekomunikacyjnej.

W ramach kontraktu Comarch będzie obsługiwał sieć WAN spółki w technologii łączności satelitarnej na stacjach paliw Lotos oraz centralny punkt routingu. Outsourcing obejmie centralę oraz wszystkie działające stacje paliw koncernu (127 obiektów). W ciągu 3 lat wartość umowy przekroczy kwotę 3,2 mln złotych. Oprócz Lotos z usług Comarch korzystają też inni potentaci rynku energetycznego, wliczając m.in. BP, Statoil czy ENION.

- To kolejny sukces Comarch w branży energetycznej. Poza umocnieniem naszej pozycji w tym sektorze, najbardziej cieszy nas fakt, ze po sukcesie wdrożenia systemu flotowego nasza współpraca z Lotosem rozszerza się na kolejne dziedziny. To pokazuje, że Comarch dostarcza solidne rozwiązania, które się sprawdzają. Efektem są nie tylko referencje, ale też możliwość realizacji kolejnych kontraktów u dotychczasowych klientów. – mówi Tomasz Nakonieczny. Dyrektor Oddziału Comarch w Gdańsku.- Outsourcing infrastruktury telekomunikacyjnej pozwoli nam skupić się na naszej podstawowej działalności bez dużych inwestycji w sprzęt. O wyborze Comarch do realizacji tego projektu zdecydowała nie tylko nasza dotychczasowa współpraca, która ma bezpośrednie przełożenie na wiarygodność partnera, ale również doświadczenie, jakie Comarch posiada w tym zakresie. Wspólna realizacja kolejnego projektu pokazuje, że nasza współpraca układa się bardzo dobrze, co może być podstawą do kolejnych projektów w przyszłości. – mówi Dariusz Jabłoński, Szef Biura Zarządzania Informatyką Lotos Paliwa sp. z o.o.

Usługi świadczone przez Comarch dla Lotos Paliwa w modelu outsourcingu obejmują udostępnienie, konfigurację i świadczenie usług transmisji danych za pomocą transmisji satelitarnej (wraz z usługami zarządzania i monitoringu sieci WAN) oraz dzierżawę, instalację i konfigurację dostarczonych urządzeń na stacjach paliw Lotos.Lotos Paliwa to największa spółka zależna w Grupie Lotos, drugim w Polsce producencie i dystrybutorze paliw oraz liderze na rynku silnikowych olejów smarowych. Główny zakres działalności spółki obejmuje zarządzanie siecią stacji paliw grupy, rozwój sieci oraz handel B2B.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Comarch podpisał umowę z Loltos Paliwa