Comarch rozczarował wynikami

GSU
opublikowano: 01-09-2017, 11:44
aktualizacja: 01-09-2017, 11:45

Wyniki spółki za II kw. 2017 r. okazały się niższe r/r oraz wyraźnie poniżej oczekiwań rynku. Kurs zanurkował.

Comarch zrobił negatywną niespodziankę praktycznie na wszystkich poziomach rachunku wyników. Przychody grupy w II kw. wyniosły 249 mln zł i okazały się o 9 proc. niższe r/r i blisko 10 proc. poniżej konsensusu rynkowego. Negatywne zaskoczenie to rynek polski, głównie w sektorze finanse i bankowość, który wygenerował 123 mln zł przychodów w porównaniu z  141 mln zł rok wcześniej.

Janusz Filipiak, prezes Comarchu
Zobacz więcej

Janusz Filipiak, prezes Comarchu TR

Zysk operacyjny grupy spadł o blisko 70 proc. r/r i okazał się  o 62 proc. niższy od konsensusu. EBIT byłby niższy, ale pozytywny wpływ miały pozostałe przychody operacyjne w wysokości 14, 6 mln zł, uzyskane m.in. w wyniku rozwiązania rezerw na należności wątpliwe oraz sprzedaży wartości niematerialnych przez MKS Cracovia SSA.
Comarch zaksięgował też pozytywny efekt z tytuły zabezpieczeń FX na działalności  finansowej na poziomie 4 mln zł. Dzięki temu spółka zaraportowała 6 mln zł zysku netto. „Comarch zaraportował słaby zestaw wyników za 2Q’17 przez niskie obroty. Dodatkowo, efekt FX wpłynęły na znaczne tąpnięcie marży brutto ze sprzedaży” – napisał w porannym komentarzu Paweł Szpigiel, analityk mBanku.

Przed godziną 11.00 kurs Comarchu zniżkuje o 7 proc. — do 181,5 zł.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu