Comarch zatrudnił niemal 0,5 tys. osób

opublikowano: 14-11-2018, 11:52

W ciągu trzech kwartałów 2018 roku Comarch zwiększył zatrudnienie o 484 osób i na koniec września zatrudniał 6.025 pracowników. Nadal ma 400 wakatów.

Największy wzrost zatrudnienia, o ponad 400 osób nastąpił w trzecim kwartale. W analogicznym okresie ubiegłego roku zatrudnienie w grupie wzrosło o 171 osób.

Prezes Comarchu
Zobacz więcej

Janusz Filipiak

Prezes Comarchu ARC

Na koniec pierwszego półrocza zatrudnienie w grupie wynosiło 5.616 osób. Z 6.025 pracowników na koniec trzeciego kwartału 624 osoby pracowały za granicą. 

Rozbudowa kadry jest związana z rozwojem firmy w Polsce ale również z budową struktur zagranicznych i otwieraniem kolejnych biur.

W Polsce firma zatrudnia przede wszystkim programistów, inżynierów systemowych, analityków, konsultantów, szkoleniowców i menedżerów. Co roku kadry Comarchu wzmacniają stażyści - studenci kierunków informatycznych z całej Polski. W tym roku było staż odbywało  400, z czego blisko 80 proc. nawiązało dłuższą współpracę z Comarchem. 

Wysoki wzrost zatrudnienia nie wyczerpuje apetytu Comarchu na kadry.

– Obecnie mamy otwartych około 400 wakatów i rekrutujemy specjalistów z wielu różnych dziedzin. Oprócz specjalistów w zakresie programowania, poszukujemy również inżynierów systemowych, inżynierów kontroli jakości, analityków oraz konsultantów. W naszych strukturach odnajdą się również osoby o profilu marketingowym i związanym z rozwojem biznesu – mówi Katarzyna Morga, dyrektor ds. personalnych w Comarch.  

Comarch ma obecnie swoje oddziały w 16 polskich miastach oraz 45 lokalizacjach za granicą. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu