Compaq może pociągnąć do góry indeksy w Nowym Jorku

opublikowano: 09-04-2002, 14:37

NOWY JORK (Reuters) - Wtorkowe sesje na giełdach w Nowym Jorku mogą zacząć sie od zwyżek, ponieważ drugi co do wielkości producent komputerów osobistych na świecie Compaq Computer zapowiedział, że jego wyniki na koniec kwartału będą zgodne z oczekiwaniami lub lepsze.

Inwestorzy pozytywnie zareaguja również na spadek cen ropy, ponieważ wojska izraelskie wycofały się z dwóch miast na Zachodnim Brzegu Jordanu.

W poniedziałek akcje IBM spadły o 10 procent. Największy na świecie producent komputerów ostrzegł, że ograniczenia wydatków jego klientów korporacyjnych niekorzystnie odbije się na zyskach i przychodach koncernu.

"Inwestorzy są już wyczerpani, ponieważ na rynku brakuje wyraźnego trendu. Robimy dwa kroki do przodu, a potem dwa w tył i od blisko dwóch lat nic się nie zmienia" - powiedział Noah Blackstein z Dynamic Power American Fund.

Zdaniem analityków inwestorzy będą powstrzymywać się od poważniejszych zakupów w oczekiwaniu na wyniki spółek z pierwszego kwartału i dane makroekonomiczne pod koniec tego tygodnia.

Do godziny 14.35 czerwcowe kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o sześć punktów do 1.409 punktów, a na S&P 500 zyskały 2,7 punktów rosnąc do 1.130,20 punktów.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Compaq może pociągnąć do góry indeksy w Nowym Jorku