Complex kupuje za pieniądze z oferty publicznej

KL
opublikowano: 03-09-2008, 00:00

10 miesięcy po debiucie spółka zrealizowała dwa duże cele emisyjne, wykorzystując 70 proc. kasy z oferty.

10 miesięcy po debiucie spółka zrealizowała dwa duże cele emisyjne, wykorzystując 70 proc. kasy z oferty.

Complex, który zajmuje się produkcją i dystrybucją łożysk oraz części maszyn, ma już własne centrum logistyczne. Był to jeden z celów emisyjnych spółki. Budowa wraz z wyposażeniem pochłonęła blisko 8 mln zł.

— Nasze centrum znajduje się w strategicznej lokalizacji — w pobliżu planowanego skrzyżowania autostrad A1 i A2. Pozwoli nam to efektywniej realizować zamówienia. Planujemy także świadczenie usług logistycznych dla innych firm — mówi Ryszard Petrykowski, członek zarządu Compleksu.

Firma zrealizowała też kolejny cel emisyjny — przejęła firmę Quinto. Kupiła 70 proc. udziałów producenta urządzeń dla górnictwa i kopalnictwa. Zapłaci za ten pakiet od 3,5 mln zł do 3,7 mln zł — w zależności od wyniku netto, jaki wypracuje w tym roku Quinto.

— Dzięki temu przejęciu wejdziemy na nowe rynki i zwiększymy tempo rozwoju organicznego — wyjaśnia Michał Nowacki, prezes firmy Complex.

Klientami Quinto są firmy górnicze, energetyczne, z przemysłu chemicznego i stoczniowego. Complex ma nadzieję, że to przejęcie poprawi wyniki finansowe grupy, prezes nie pokusił się jednak o dokładniejsze prognozy finansowe.

Firma wykorzystała już 70 proc. z 18,8 mln zł, które uzyskała z ubiegłorocznej oferty publicznej. Już pracuje nad kolejnymi akwizycjami.

— Prowadzimy rozmowy dotyczące przejęć. Jesteśmy zainteresowani zarówno spółkami z sektora prywatnego, jak i publicznego. Bierzemy udział w kilku postępowaniach prywatyzacyjnych skarbu państwa — zapowiada Michał Nowacki. Niewykluczone, że o przejęciach — przynajmniej jednym — poinformuje jeszcze w tym roku.

1000

Tyle zamówień dziennie może obsłużyć centrum logistyczne firmy Complex, wybudowane za pieniądze od inwestorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Complex kupuje za pieniądze z oferty publicznej