Coraz gorzej na giełdach w Rosji i Kuwejcie

ONO
opublikowano: 13-11-2008, 14:09

Najtańsza od blisko dwóch lat ropa dobija giełdy w Moskwie i Kuwejcie. Micex, indeks pierwszej z nich tracił już 17 proc. zanim zawieszono handel. W Kuwejcie giełda będzie zamknięta co najmniej do 17 listopada.

W Moskwie akcje Rosneftu zniżkowały już 25 proc. Po półgodzinnej przerwie w handlu, były ”tylko” 10 proc. pod kreską. Wskaźnik Micex odrobił część strat i jest 8 proc. pod kreską. Cena ropy spadła już o 63 proc. od szczytu z lipca. Przez  cztery miesiące rubel stracił do dolara 21 proc.,choć bank centralny sprzedał 16 proc. rezerw walutowych. Tylko w ostatnim tygodniu stopniały one o 9,2 mld USD do 475,4 mld USD.

W Kuwejcie główny indeks stracił w tym roku 31 proc. Po sześciu dniach spadków sąd nakazał zamknięcie parkietu w obronie inwestorów. Następne posiedzenie w tej sprawie zaplanował dopiero na 17 listopada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Coraz gorzej na giełdach w Rosji i Kuwejcie