Czytasz dzięki

Coraz mniej bankructw

opublikowano: 17-09-2019, 22:00

W sierpniu tego roku upadłość ogłosiły tylko 42 firmy — informuje Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

To o 16 proc. mniej niż rok wcześniej. Z danych wynika jednocześnie, że w minionym miesiącu przeprowadzono 38 restrukturyzacji. To co prawda nieco więcej niż w lipcu (o 5,6 proc.), ale aż o 28,6 proc. mniej niż przed rokiem.

W sumie w minionym miesiącu wszczęto 80 postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych, o 20,8 proc. mniej niż rok wcześniej. Natomiast liczba wszystkich niewypłacalnych firm w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy spadła do 998. To najmniej od marca 2018 r.

cc937a7e-4287-11ea-b77f-2e728ce88125
Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane