Cormay szykuje się do skoku

KSA
opublikowano: 08-09-2009, 00:00

W II połowie września rozpocznie się prywatna oferta spółki. Główny cel to szwajcarskie przejęcie.

W II połowie września rozpocznie się prywatna oferta spółki. Główny cel to szwajcarskie przejęcie.

Do końca października ważna jest zgoda akcjonariuszy Cormaya na emisję akcji. Producent odczynników diagnostycznych jest już prawie gotowy.

— Roadshow i ofertę chcemy przeprowadzić w trzeciej dekadzie września. Jesteśmy na końcowym etapie przygotowywania dokumentów — mówi Tomasz Tuora, prezes Cormaya.

Spółka jest w trakcie wyceny szwajcarskiego podmiotu Orphee, którego przejęciem jest zainteresowana. Doradzają jej przy tym specjaliści z KPMG. Cormay chciałby pozyskać z emisji około 30 mln zł. Większość z tej kwoty ma być przeznaczona właśnie na sfinansowanie zakupów.

— Jeśli nawet pozyskamy mniejszą sumę — też damy sobie radę — zaznacza Tomasz Tuora.

Na krótkiej liście Cormay ma kilka instytucji finansowych, które będzie przekonywał do zakupu swoich akcji. Są wśród nich dwa podmioty zagraniczne — zarejestrowane w Szwajcarii i Luksemburgu.

— Sądzimy, że nasz projekt spodoba się funduszom. Przejęcie pozwoli nam w krótkim czasie znacząco powiększyć skalę działalności — mówi Tomasz Tuora.

Orphee to długoletni kontrahent Cormaya. Zajmuje się produkcją i dystrybucją sprzętu diagnostycznego. Jego profil działalności pozwoliłby Cormayowi na rozszerzenie oferty o własny sprzęt diagnostyczny — obecnie spółka działa jako pośrednik. Kupuje sprzęt diagnostyczny innych firm na własny rachunek i dzierżawi lub odsprzedaje. W tym roku Cormay dodatkowo poszerza ofertę o droższy, bardziej zaawansowany sprzęt.

— Właśnie w tym tygodniu zainstalujemy pierwsze trzy aparaty o znacznie większych możliwościach technicznych. Sądzę, że będzie to koło zamachowe naszego biznesu w ciągu najbliższych trzech lat — informuje Tomasz Tuora.

Jeśli Cormayowi zostaną pieniądze z emisji — zainwestuje w nową aparaturę. Przygląda się też innym podmiotom pod kątem przejęć. Zarząd odbył m.in. w tej sprawie kilka spotkań w Stanach Zjednoczonych. Na razie nie ujawnia jednak ich szczegółów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Cormay szykuje się do skoku