Coworki nie dla wszystkich

opublikowano: 16-10-2018, 22:00

Przestrzenie coworkingowe to ciekawa opcja do pracy dla freelancerów, jednak w Polsce nie wszyscy podchodzą do niech z entuzjazmem.

Do głosu nadal dochodzą przyzwyczajenia ze standardowych biur. Co trzeci ankietowany przez CBRE lubi w nich pracować, 28 proc. pracowników ocenia je neutralnie, a 39 proc. odnosi się do nich negatywnie. W najbliższych latach może się to zmienić, bo na rodzimy rynek wchodzi coraz więcej operatorów tego typu przestrzeni. Swoją obecność u nas zwiększą m.in. WeWork czy Cambridge Innovation Center, rozrasta się sieć Business Link, aktywne pozostają również Brain Embassy, CitySpace, Dago, InOffice, Office Hub, OmniOffice i Regus. Z analiz Savills z marca 2018 r. wynika, że najwięcej coworków mieści się obecnie w Warszawie (94 tys. mkw.), w dalszej kolejności są: Kraków — 17 tys. mkw., Poznań — 9,3 tys. mkw. i Wrocław — 6,2 tys. mkw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane