Czytasz dzięki

CPI chce być liderem w Warszawie

opublikowano: 17-02-2020, 22:00

Należąca do Radovana Vitka CPI Property Group chce zwiększyć zaangażowanie nad Wisłą.

Firma jest największym właścicielem powierzchni handlowych w Czechach oraz powierzchni biurowych w Berlinie. Teraz stawia na dynamicznie rozwijający się rynek nieruchomości w Warszawie. W październiku firma zapowiedziała, że zainwestuje w Polsce 800 mln EUR. Pieniądze przeznaczy na zakup ośmiu wysokiej jakości biurowców w stolicy. Od tamtego czasy kupiła ich pięć w Warszawie oraz udział w lokalnym rywalu Globalworth Real Estate Investments. — Naszą ambicją jest być numerem jeden w Warszawie — stwierdził Martin Nemecek, dyrektor generalny CPI. Czeska spółka wierzy, że to właśnie Warszawa będzie miejscem do realizacji ponadprzeciętnych zysków. Według danych Cushman & Wakefield już dziś inwestowanie w nieruchomości biurowe w Polsce przynosi większy zysk niż w Europie Zachodniej.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Dominika Masajło

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu