Creepy Jar doczeka się debiutu

opublikowano: 02-08-2018, 22:00

W poniedziałek 6 sierpnia na NewConnect odbędzie się długo wyczekiwany debiut akcji warszawskiego studia Creepy Jar.

W poniedziałek 6 sierpnia na NewConnect odbędzie się długo wyczekiwany debiut akcji warszawskiego studia Creepy Jar. Ofertę publiczną spółka przeprowadziła w czwartym kwartale 2017 r. Pozyskała z niej 2,1 mln zł. Redukcja zapisów w transzy inwestorów indywidualnych wyniosła 38,5 proc. Akcje sprzedawane były po 65 zł, co oznaczało wycenę na poziomie nieco ponad 40 mln zł. Niedługo po debiucie na NewConnect, bo 29 sierpnia, ma nastąpić premiera pierwszej gry stworzonej przez Creepy Jar — symulatora przetrwania „Green Hell”. Kampania promocyjna ruszyła w połowie maja. Dotychczas trailer gry obejrzało ponad 2 mln graczy.

Twórcy gry porównują ją do „The Forest”, „Long Dark” i „Stranded Deep”, z których każda sprzedała się minimum w 1 mln egzemplarzy, a niektóre zbliżają się do 4 mln. Creepy Jar to młode studio, ale jego założyciele, stanowiący trzon zespołu — Krzysztof Kwiatek, Krzysztof Sałek oraz Tomasz i Marek Sobólowie — to byli wieloletni pracownicy Techlandu, którzy współtworzyli takie hity, jak „Dying Light” czy „Dead Island” — rozpoznawalne na świecie i sprzedane w milionach egzemplarzy.

9 Tyle spółek zadebiutowało w 2018 r. na NewConnect. Pięć z nich to producenci gier.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu