CTL Logistics łamie monopol PKP

MIB
opublikowano: 22-03-2007, 00:00

Koncern logistyczny CTL Logistics podpisał kontrakt na przewozy dla Zespołu Elektrowni Dolna Odra na cały 2007 r.

Koncern logistyczny CTL Logistics podpisał kontrakt na przewozy dla Zespołu Elektrowni Dolna Odra na cały 2007 r.

Umowa dotyczy zaopatrywania w węgiel trzech elektrowni, wchodzących w skład Zespołu Elektrowni Dolna Odra. Łącznie do przetransportowania będzie 1,2 mln ton węgla kamiennego. Surowiec będzie przewożony bezpośrednio z kopalń Górnego Śląska.

Kontrakt Dolnej Odry z CTL łamie dotychczasowy monopol PKP. To pierwszy tak znaczący kontrakt ZE Dolna Odra z prywatnym przewoźnikiem.

— Nawiązując współpracę z Dolną Odrą z jednej strony złamaliśmy monopol PKP, które dotychczas jako jedyne woziły węgiel w takich ilościach do tego odbiorcy, z drugiej zaś przyczyniliśmy się do bardzo znaczącego obniżenia stawek przewozowych — mówi Jarosław Pawluk, prezes CTL Logistics.

Grupa CTL Logistics jest polskim prywatnym koncernem logistycznym, do którego należy największa kolej towarowa w Polsce i jedna z największych w Europie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / CTL Logistics łamie monopol PKP