CUBE.ITG planuje przejście na GPW z NewConnect do końca marca

ISBnews
opublikowano: 19-03-2014, 18:34

CUBE.ITG planuje przejście na parkiet główny GPW z NewConnect do końca marca, poinformował prezes spółki Adam Leda. Transfer odbędzie się bez nowej emisji akcji.

"Wierzymy, że nasze przejście na rynek główny GPW pozwoli nam na poprawę płynności i w konsekwencji poprawę wyceny rynkowej. Notowania na rynku regulowanym stworzą nam również nowe możliwości w zakresie poszerzenia naszego akcjonariatu o kolejnych inwestorów, szczególnie funduszy emerytalnych, które obecnie nie mogą inwestować na NewConnect"- powiedział Leda, cytowany w komunikacie.

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny CUBE.ITG, spółki z rynku NewConnect, działającej w branży IT. Zgoda nadzorcy pozwoli na debiut na głównym parkiecie GPW. Władze spółki planują, że handel akcjami na rynku regulowanym zacznie się do końca marca. Przeniesienie na rynek regulowany ma się odbyć bez emisji nowych walorów, podano w informacji.

CUBE.ITG koncentruje się na wdrażaniu i integracji rozwiązań aplikacyjnych (zarówno własnych, jak i firm trzecich), głównie wśród dużych podmiotów. Spółka realizuje projkty we wszystkich kluczowych sektorach gospodarki: bankowości, telekomunikacji, energetyce, handlu, administracji publicznej i sektorze ochrony zdrowia. Dostarcza usługi pokrywające cały cykl życia projektu: od analizy wdrożeniowej, poprzez development oraz integrację i utrzymanie rozwiązań.

„W tym kwartale informowaliśmy o zawarciu umów z Qumak na dwa projekty o łącznej wartości ponad 21 mln zł. Obie umowy są związane z sektorem ochrony zdrowia. Naszym zdaniem, postępująca informatyzacja w tym segmencie, to duża szansa na bardo dobre wyniki w 2014 r. dla całej Grupy. Oczywiście tradycyjnie mocno działamy w pozostały obszarach czyli bankowości, telekomunikacji, czy handlu detalicznym. W tym sektorze również liczymy na kilka ciekawych kontraktów" – dodał prezes CUBE.ITG.

Wskazał jednocześnie, że duży potencjał prezentuje energetyka i kontrakty rozpisywane przez grupy energetyczne na inteligentne liczniki. W jego ocenie wyniki czwartego kwartału pokazały, że synergie biznesowe i kosztowe w spółce są coraz większe, a w 2014 roku mają być one bardziej widoczne w wynikach finansowych.

W ramach powiększania zasięgu działalności CUBE.ITG planuje w II kwartale 2014 roku otwarcie pierwszego przedstawicielstwa w Niemczech. Wejście na rynek niemiecki związane jest z dalszym rozwojem w kluczowych obszarach działalności z zakresu usług sektora finansowego, telekomunikacyjnego oraz sprzedaży detalicznej. Obecność w Niemczech pozwoli również spółce na realizację kontraktów w Austrii i Szwajcarii.

Prezes zaznaczył ponadto, że zgodnie z ogłoszoną strategią chce, aby w przyszłości Grupa wypłacała dywidendę. Jeszcze w 2014 roku społka ma przekazać informacje dotyczące wprowadzonej w Grupie polityki dywidendowej.

Grupa Kapitałowa CUBE.ITG uzyskała w roku 2013 ponad 141,8 mln zł przychodów ze sprzedaży usług i produktów oraz wysoki zysk netto w wysokości 4,7 mln zł. Na poziomie operacyjnym Grupa osiągnęła zysk w wysokości 8,3 mln zł. Backlog kontraktów usługowych na 2014 rok dla Grupy Kapitałowej wynosi obecnie 43% planowanych przychodów na ten rok. Największy udział w backlogu kontraktów usługowych mają umowy z podmiotami z sektorów: bankowego, retail i energetycznego.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane