Cube.ITG wykupi kluczowe data center

Informatyczna firma przejmie do końca spółkę Data Techno Park. W tym celu przeprowadzi emisję o wartości 7,5 mln zł.

W styczniu Paweł Witkiewicz, prezes firmy IT Cube.ITG, przekonywał w „PB”, że dostęp do własnego centrum danych jest kluczowy dla rozwoju biznesu spółki. Za tymi słowami idą czyny. Wrocławska firma zdecydowała się wykupić całą spółkę Data Techno Park (DTP), która jest operatorem używanego przez nią data center.

Pierwszy pakiet udziałów w DTP Cube.ITG nabył w czerwcu ubiegłego roku. Za 66 proc. akcji spółki ITMED, do której należy DTP, zapłacił wówczas blisko 12 mln zł. Na wykup reszty ma pójść 7,5 mln zł. Transakcja zostanie sfinansowana emisją akcji, które w ramach oferty prywatnej trafią do spółki Mizarus — właściciela mniejszościowego pakietu akcji ITMED.

— Chcemy sfinalizować transakcję jeszcze w pierwszym kwartale i kontynuować prace nad dalszym wzrostem sprzedaży na poziomie grupy kapitałowej. Ostatnie miesiące pokazały, że strategia związanaz przejęciem DTP okazała się skuteczna — mówi Paweł Witkiewicz, szef Cube.ITG.

Według niego, dzięki posiadaniu własnego data center przychody grupy w ubiegłym roku sięgnęły 200 mln zł. Z tego aż 25 proc. wygenerowała firma DTP. Dzięki dostępowi do centrum danych Cube.ITG może oferować klientom rozwiązania IT, korzystające z technologii chmury. DTP powstało w 2005 r. jako Wrocławski Medyczny Park Naukowo-Technologiczny. Przed przejęciem przez Cube.ITG udziały w nim miały ITMED oraz Uniwersytet Medyczny i miasto Wrocław. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Cube.ITG wykupi kluczowe data center