Cuprum Bank: sprzedaż już w październiku

Urszula Chojnacka
opublikowano: 20-09-2001, 00:00

Cuprum Bank: sprzedaż już w październiku

Transakcja sprzedaży Cuprum Banku, dla którego Bank Handlowy od kilku miesięcy poszukuje inwestora, ma zostać sfinalizowana najpóźniej do końca października.

Mija pół roku od chwili, kiedy Bank Handlowy podpisał przedwstępną umowę sprzedaży lubińskiego Cuprum Banku. Transakcja miała zostać sfinalizowana do połowy sierpnia, jednak bank nadal nie ma partnera. Według nieoficjalnych informacji, sprzedaż nastąpi w połowie lub pod koniec października.

Wszystko dla jednego

Bank ma zostać sprzedany w całości jednemu inwestorowi.

— To jest transakcja wiązana i wszyscy akcjonariusze negocjują z tym samym inwestorem. W grę wchodzi sprzedaż wszystkich walorów Cuprum Banku — podkreśla jeden z mniejszościowych udziałowców.

Na rynku od dawna krążą informacje, że firmą, z którą BHW podpisał przedwstępną umowę sprzedaży akcji banku, jest Dominet, pośrednik kredytowy. Dorota Cacek, wiceprezes Dominetu, nie chce na razie ujawniać żadnych szczegółów. Pośrednik od kilku miesięcy zapowiada zbudowanie grupy finansowej. Na dodatek jest jedną z nielicznych spółek zajmujących się pośrednictwem kredytowym, która nie jest powiązana kapitałowo z żadnym bankiem.

Zbędne banki

Bank Handlowy jest też prawie wyłącznym akcjonariuszem Banku Rozwoju Cukrownictwa. Po związaniu się z Citibankiem BHW zaczął rozglądać się za chętnym do kupna także tej instytucji. Sprzedaż walorów banku także przedłuża się, ponieważ nie ma chętnych. Kilka filii BRC kupiły banki spółdzielcze, reszta placówek została zlikwidowana, a BHW szuka partnera dla poznańskiej instytucji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Chojnacka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Cuprum Bank: sprzedaż już w październiku