Czytasz dzięki

CureVac szykuje się do wejścia na giełdę w USA

opublikowano: 19-06-2020, 07:53

Niemiecki kandydat do stworzenia szczepionki na koronawirusa, w którego zdecydował się zainwestować rząd Angeli Merkel, pracuje z Bank of America i Jefferies Financial Group nad pierwotną ofertą publiczną akcji spółki w USA, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

CureVac może sprzedać akcje za 150-200 mln USD, twierdzą źródła agencji. Oznaczałoby to, że spółka z Tuebingen wycenia się na ok. 1 mld USD. Główny wpływ na wartość CureVac będzie miało jednak to, czy uda mu się stworzyć skuteczną szczepionkę na koronawirusa.

Na początku tego tygodnia minister gospodarki Peter Altmaier ogłosił, że państwo kupi za 300 mln EUR pakiet 23 proc. udziałów w CureVac. Ruch rządu Niemiec nastąpił po doniesieniach, że administracja USA w marcu próbowała przejąć całą spółkę lub jej niektóre aktywa. Altmaier zapewnił, że rząd nie będą wpływał na strategię spółki.

Z rządowych dokumentów, do których dotarł Bloomberg wynika, że CureVac planuje wejście na Nasdaq w połowie lipca tego roku. 

Działający od 2000 roku CureVac ogłosił w środę, że otrzymał zgodę regulatora na rozpoczęcie pierwszej fazy prób klinicznych potencjalnej szczepionki na Covid-19.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane