Czytasz dzięki

Cyberprzestępczość zmorą biznesu

ANB
opublikowano: 28-08-2012, 00:00

Wraz z rozwojem sieci wzrastać będzie również cyberprzestępczość. Już teraz spędza sen z powiek przedsiębiorcom.

Badania prowadzone przez B2B International we współpracy z firmą Kaspersky Lab w zakresie bezpieczeństwa IT wskazują, że przedsiębiorcy już teraz uważają cyberprzestępczość za jedno z głównych zagrożeń dla biznesu.

Bardziej niepokoi ich tylko brak stabilności gospodarczej. 42 proc. spośród 3,3 tys. ankietowanych przedstawicieli firm z 22 państw jest zdania, że w przyszłości znaczenie problemów związanych z przestępczością w sieci będzie wzrastać.

Niestety obawy te potwierdzają również obserwacje prowadzone przez Kaspersky Lab, firmę zajmującą się rozwiązaniami bezpieczeństwa cyfrowego. O ile w 2011 r. za jej pośrednictwem wykrywano ok. 70 tys. nowych szkodliwych programów dziennie, o tyle w tym roku liczba ta zwiększyła się do 125 tys.

Zdaniem przedstawicieli firmy, w błyskawicznym tempie rośnie też liczba mobilnego szkodliwego oprogramowania, atakującego zwłaszcza mobilny system operacyjny Android. Może to być szczególnie niebezpieczne, tym bardziej że urządzenia mobilne bywają wykorzystywane do uzyskiwania dostępu do poufnych informacji w infrastrukturze firmowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANB

Polecane