Cyberubezpieczenie od PGNiG

Na początku przyszłego roku PGNiG zaproponuje gazowym klientom ubezpieczenie cybernetyczne. Obejmie m.in. przelewy.

Ubezpieczenie cybernetyczne dla firm, związane np. z atakami hakerów, a także związane z tym usługi assistance, to temat na czasie, a w pandemii wyjątkowo aktualny. Grupa PGNiG, największego sprzedawcy gazu w Polsce, chce zaoferować takie ubezpieczenie również osobom fizycznym. Oferta – według PGNiG pierwsza taka w kraju – ma ruszyć w pierwszym kwartale 2022 r.

Przelewy pod ochroną

Ofertę przygotował Polski Gaz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, czyli ubezpieczyciel z grupy PGNiG. Zygmunt Kostkiewicz, jego prezes, podkreśla, że wprowadza na rynek produkt innowacyjny, zapewniający rozwiązania z obszaru „consumer cyber”. Skierowany do klienta indywidualnego, zagwarantuje ochronę w zakresie kradzieży przedmiotów osobistych, dokumentów i kart kredytowych, chroniąc od nieuprawnionych transakcji, a także w sytuacjach, gdy zakupiony przez internet towar nie zostanie dostarczony do klienta.

Transakcje w internecie pod ochroną.
Transakcje w internecie pod ochroną.
Polski Gaz TUW, zarządzany przez Zygmunta Kostkiewicza, proponuje, że ochroni klientów PGNiG w razie kradzieży kart kredytowych czy nieuprawnionych transakcji.
Szymon Laszewski / Forum

- Dziś przy transakcjach ochronę mają tylko klienci płacący kartą, a np. przelewem już nie. W tym drugim przypadku nasze ubezpieczenie będzie działało – podkreśla Zygmunt Kostkiewicz.

Przekonuje, że w Stanach Zjednoczonych i na rynku brytyjskim tego rodzaju ubezpieczenia dobrze się rozwijają. W pozostałej części kontynentu są dopiero w powijakach.

Prawnik potrzebny

PGNiG, poprzez spółkę PGNiG Obrót Detaliczny, sprzedaje już swoim gazowym klientom ubezpieczenia związane z ochroną prawną. Ma siedem milionów klientów, a ubezpieczenie wykupiło już 30 tys. Firma podaje, że szukają przede wszystkim porad z zakresu prawa cywilnego, prawa pracy, rodzinnego (dziedziczenie, darowizny) i konsumenckiego (głównie reklamacje).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane