Czarna Perła łowi spółki

GRA
opublikowano: 13-01-2010, 00:00

Fundusz Wrocławskiego Domu Maklerskiego i Totmesu zainwestował w akcje Lugu i Euroimplantu z NewConnect.

Fundusz Wrocławskiego Domu Maklerskiego i Totmesu zainwestował w akcje Lugu i Euroimplantu z NewConnect.

Fundusz Black Pearl Capital, pierwsze wspólne przedsięwzięcie Wrocławskiego Domu Maklerskiego i Totmesu, domknął drugą ofertę prywatną.

— Jej wartość wyniosła 2 mln zł, czyli więcej niż planowany przez nas wcześniej 1 mln zł. Emisja miała charakter "wymiany akcji", tzn. inwestorzy wnieśli do naszego funduszu akcje czterech spółek publicznych, a w zamian otrzymali akcje Black Pearl. Cena emisyjna naszych akcji wyniosła 50 gr, czyli była wyższa od ceny z poprzedniej oferty [wyniosła wtedy 40 gr — red.] — mówi Wojciech Gudaszewski, prezes i akcjonariusz Wrocławskiego Domu Maklerskiego.

W rezultacie Black Pearl pozyskał do portfela niewielkie (poniżej progu 5 proc. głosów) pakiety akcji trzech spółek notowanych na NewConnect i jednej z głównego giełdowego parkietu.

— Najważniejsze dla nas jest to, że dodaliśmy do portfela wysokopłynne aktywa — twierdzi Wojciech Gudaszewski.

Ujawnia nazwy tylko dwóch z czterech nowych spółek: chodzi o Euroimplant i Lug, notowane na NewConnect. Black Pearl ma też w portfelu udziały w pięciu spółkach niepublicznych, m.in. Synopsis i Vidis, które wkrótce wejdą na NewConnect. Na tym rynku w marcu pojawi się też w marcu sam fundusz.

— Po debiucie zamierzamy przeprowadzić ofertę z prawem poboru — zapowiada Wojciech Gudaszewski.

WDM i Totmes rozwijają też wspólnie fundusz Bio-Med Capital, którego celem są inwestycje w spółki biotechnologiczne, medyczne i z branży ochrony zdrowia.

— Fundusz ma w portfelu trzy firmy, z których dwie — Stem Cells Spin i Bio Inventions — szykują właśnie emisje prywatne. Pracujemy też nad kolejnymi inwestycjami, m.in. w prywatne pogotowie ratunkowe połączone z siecią prywatnych przychodni oraz w sieć placówek specjalizujących się w medycynie pracy — zapowiada Wojciech Gudaszewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane