Czarnecki zerwie z deweloperką na trzy lata

opublikowano: 12-09-2017, 15:26
aktualizacja: 12-09-2017, 15:29

Po sprzedaży LC Corp, jej główny akcjonariusz przez co najmniej trzy lata nie będzie działał w branży nieruchomości.

Leszek Czarnecki i zależne od niego spółki podpisały z konsorcjum domów maklerskich umowę dotyczącą plasowania akcji dewelopera w transakcjach pakietowych. 

Informację o planowanej sprzedaży 51,2 proc. akcji dewelopera przekazał wczoraj Open Finance.

Dzisiaj LC Corp ujawniło więcej szczegółów. Leszek Czarnecki zobowiązał się, że w przypadku zawarcia transakcji dotyczącej sprzedaży pakietu kontrolnego LC Corp będącego w posiadaniu LC Corp BV (spółka prawa holenderskiego), przez trzy lata nie będzie w Polsce tworzyć żadnego podmiotu deweloperskiego. Podczas WZA z maja 2017 r. LC Corp BV dysponowało 43 proc. ogółu akcji LC Corp. Potem jednak podmioty związane z Leszkiem Czarneckim transferowały między sobą akcje.

Leszek Czarnecki zobowiązał się też, że po sprzedaży pakietu kontrolnego, nie wypowie umowy z 2013 r. odraczającej do końca 2019 r. płatność przez LC Corp za akcje Sky Tower.

Tego samego dnia, którego LC Corp BV sprzeda akcje polskiego LC Corp zrezygnuje też z zasiadania w radzie nadzorczej LC Corp.

Cena jaką Leszek Czarnecki chce uzyskać za jedną akcję LC Corp to 2,05 zł. Walory mają zmienić właściciela za pośrednictwem Mercurius DM, mBanku i Trigonu DM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy