Czas na przebudowę portfela obligacji

opublikowano: 15-07-2013, 00:00

Analitycy Domu Maklerskiego BPS w raporcie o obligacjach korporacyjnych zachwalają papiery Robyga, warszawskiego dewelopera.

Na rynku Catalyst niedawno pojawiła się seria I. „Zmienne oprocentowanie, wysoka marża (450 pkt baz.) w połączeniu z jakością emitenta i stosunkowo dużymi obrotami na wcześniej wyemitowanych obligacjach powoduje, że nowa seria papierów może być ciekawym uzupełnieniem portfela” — piszą analitycy w uzasadnieniu. Specjaliści podkreślają, że w drugim kwartale firma zakontraktowała netto 402 lokale. Plan na cały rok zakłada sprzedaż ponad 1 tys. mieszkań i są na to spore szanse, bo w I półroczu znaleziono chętnych na 705 mieszkań. „W minionym kwartale spółka sprzedała 44 proc. oferty. Świadczy to o bardzo dobrym rozpoznaniu rynku i dostosowaniu do potrzeb klientów” — dodają analitycy DM BPS, którzy podkreślają, że spółka jest pozytywnie postrzegana przez inwestorów: w ciągu miesiąca przeprowadziła dwie emisje obligacji o łącznej wartości 90 mln zł.

Cały raport na pulsinwestora.pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu