Czas na zmianę pracy

opublikowano: 04-09-2017, 22:00

Jeżeli pracownik nie może doczekać się urlopu i mentalnie rozpoczyna go na kilka tygodni przed wyjazdem, to oznacza, że nie jest zadowolony z życia zawodowego.

Każdy ma prawo do wakacji i chwilowego odcięcia się od obowiązków zawodowych i życia na tzw. wysokich obrotach. Przedurlopowe rozkojarzenie jest normalne, jednak wycofanie się z życia firmy na kilka tygodni przed planowanymi wakacjami może być pierwszą oznaką, że być może to już czas na zmianę pracy. — Mentalne wakacje i brak wystarczającego zaangażowania w bieżące obowiązki mogą nie tylko negatywnie wpłynąć na reputację w oczach przełożonych, ale są także znakiem, że na obecnym stanowisku pracownik nie realizuje swoich ambicji — nudzi się, jest nienależycie doceniany lub wynagradzany bądź nie odnajduje się w atmosferze panującej w firmie. W takiej sytuacji urlop jest wybawieniem i szansą na nie tyle odpoczynek, co zapomnienie o przykrym obowiązku, jakim jest praca — komentuje Agnieszka Kolenda, dyrektor wykonawczy w Hays Poland. Natomiast powrót do rzeczywistości po relaksującym wypoczynku bywa trudnym przeżyciem, z którym wiąże się stres i przygnębienie. Jednak długoterminowy brak satysfakcji z wykonywanego zawodu prowadzi nie tylko do zniechęcenia, ale może wpłynąć na jakość życia.

— Praca to bardzo ważna część życia, dlatego nie dość, że nie powinna negatywnie wpływać na sferę prywatną, to ma też stanowić źródło możliwie wielu pozytywnych emocji. Oczywiście nawet na idealnie dopasowanym stanowisku trudno czuć się w pracy jak na wakacjach, ale aktywność zawodowa powinna przynosić satysfakcję z pokonanych wyzwań. Nie może wiązać się z negatywnymi emocjami i stresem, które uniemożliwiają relaks wieczorami lub w weekendy — podsumowuje Agnieszka Kolenda.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu