Czas przebudować ranking funduszy PB

Artur Szymański
opublikowano: 07-02-2007, 00:00

Nowe fundusze inwestycyjne powstają szybko. To zmusza nas do przebudowania rankingu. Wprowadzimy dwie kategorie funduszy akcyjnych — zagraniczne i krajowe. Trzecią będą mieszane. Za miesiąc, gdy poznamy dane z lutego, opublikujemy nowy, ulepszony ranking „Pulsu Biznesu”.

W styczniu 2007 r. świetną passę kontynuowały małe i średnie spółki z warszawskiej giełdy. Tylko jeden z siedmiu takich funduszy nie osiągnął dwucyfrowej stopy zwrotu. Jednostka AIG Małych i Średnich Spółek zdrożała w styczniu o 6,53 proc. Tymczasem najlepszy, PKO/CS Akcji Małych i Średnich Spółek, dał zarobić aż 13,64 proc.

Fundusze koncentrujące się na tym segmencie rynku kapitałowego miały przewagę nad innymi, bo średnie i małe spółki szybciej wróciły do hossy niż akcje gigantów. MIDWIG rozpoczął odrabianie strat już 5 stycznia, a WIG20 dopiero sześć dni później. I choć ostatecznie obydwa wskaźniki zakończyły styczeń poprawieniem rekordów, to indeks średniaków dokonał tego w lepszym stylu. Barometr kondycji średniaków w miesiąc wzrósł o 13,3 proc., a WIG20 tylko o 6 proc.

Artur Szymański

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu