Czerwień dominuje na Wall Street

opublikowano: 14-11-2016, 22:01

Poniedziałkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się przewagą spadków głównych indeksów giełdowych notowanych na Wall Street.

Po wyborze na prezydenta USA Donalda Trumpa rentowności amerykańskich obligacji skarbowych wzrosły do najwyższego poziomu w tym roku. Zagraniczni inwestorzy wzięli sobie bowiem do serca słowa prezydenta-elekta, który zapowiedział uruchomienie bezprecedensowego programu stymulacji największej gospodarki świata. Rentowność 30-letnich papierów dłużnych wzrosła do najwyższego poziomu od stycznia do 3,06 proc.

Od 8 listopada czyli dnia wyborów, pod presją znajduje się również technologiczny indeks Nasdaq Composite, ponieważ inwestorzy zdecydowali się skierować strumień pieniędzy w spółki z sektora finansowego, przemysłowego i energetycznego, które mają być beneficjentami polityki Trumpa.

- Tutaj bardziej widać chciwość niż strach. Te branże – finanse, energetyka i przemysł – nie koniecznie zyskiwały w ostatnich kilku latach. Może teraz ich kolej… - powiedziała w rozmowie z Reutersem Kim Forrest z Fort Pitt Capital Group.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Ostatecznie indeks Dow Jones Industrial Average zyskiwał 0,11 proc., Standard & Poor's tracił 0,01 proc., zaś technologiczny Nasdaq spadał o 0,36 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy