Czerwony handel na Wall Street

WST
opublikowano: 13-01-2012, 15:44

Zamykająca tydzień sesja na amerykańskich giełdach toczy się pod dyktando strony podażowej.

Taki przebieg wydarzeń sugerowały już notowania kontraktów terminowych na indeksy, które spadły w reakcji na słaby raport kwartalny JPMorgan Chase.

Spory udział w pogorszeniu nastrojów mają też spekulacje, że agencja Standard & Poor’s zamierza obniżyć ratingi krajom eurolandu.

Największy amerykański bank pod względem aktywów poinformował o spadku zysku w czwartym kwartale minionego roku do 3,73 mld USD co daje 90 centów na akcję z 4,83 mld i 1,12 USD na akcję rok wcześniej, I choć dane pokryły się ze średnią prognoz analityków, inwestorzy poczuli się rozczarowani i przeceniają walory instytucji.

W poprawie nastrojów nie pomogła nawet publikacja lepszego niż się spodziewano wskaźnika zaufania konsumentów opracowywanego przez Uniwersytet Michigan z agencją Reuters. Co prawda już sama prognoza była optymistyczna, ale rzeczywistość okazała się jeszcze lepsza. Indeks wyniósł według wstępnych wyliczeń w styczniu 74 pkt. Prognoza zakładała wzrost do poziomu 71,4 pkt z 69,9 pkt w grudniu.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Czerwony handel na Wall Street