Czesi przejmują 50 proc. polskiego Avia Prime

opublikowano: 28-11-2017, 10:58
aktualizacja: 28-11-2017, 10:59

Czeska firma inwestycyjna Hartenberg Holdings kupuje 50 proc. udziałów w polskiej spółce Avia Prime, właścicielu spółek Linetech i Adria Airways Tehnika, donosi serwis FlightGlobal.

Kwoty transakcji nie ujawniono. Musi ją jeszcze zatwierdzić regulator.

Grzegorz Kawecki

- Naszą intencją jest wsparcie nowych inicjatyw inwestycyjnych obu spółek i mamy nadzieję na kontynuację robiącego wrażenie wzrostu z ostatnich lat – powiedział Jozef Janov z Hartenberg.

Polski Linetech i przejęta przez niego dwa lata temu słoweńska Adria Airways Tehnika zajmują się obsługą i serwisowaniem samolotów pasażerskich. Słoweńska spółka specjalizuje się w maszynach Airbusa i Bombardiera, a Linetech w Boeingach i Embraerach.

Piotr Kaczor, prezes Avia Prime powiedział, że silna pozycja finansowa nowego partnera polskiej spółki pozwoli na realizację jej ambitnych celów. Chodzi m.in. o zwiększenie zdolności firmy do obsługi takich samolotów jak Airbus A350, Boeing 787, czy zmodernizowanych A320neo i 737 Max. Kaczor zapowiedział, że w związku z rosnącym popytem na usługi spółki zamierza ona znacząco zwiększyć zatrudnienie i skalę działalności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś,

Polecane