Czeska spółka ABC Daty musi zapłacić zaległy podatek

opublikowano: 17-01-2019, 08:02

Czeska spółka zależna ABC Daty otrzymała decyzję organu podatkowego, wedle której ma do zapłaty VAT za sierpień 2014 r. w wysokości 31 mln CZK, czyli 5,5 mln zł.

"Emitent i ABC Data s.r.o. w Czechach stoją na stanowisku, że decyzja organu podatkowego nie znajduje uzasadnienia w stanie faktycznym. W ocenie pełnomocnika ABC Data s.r.o. w Czechach istnieją podstawy do zaskarżenia Decyzji do organu podatkowego II instancji, z czego, wedle wiedzy Emitenta, ABC Data s.r.o. w Czechach zamierza skorzystać. Zgodnie z obowiązującymi w Czechach przepisami podatkowymi, wniesienie przez ABC Data s.r.o. w Czechach odwołania od Decyzji, wstrzyma wykonanie Decyzji do czasu jego rozpatrzenia przez organ II instancji" - podała spółka.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu