Czeski logistyk wejdzie do Polski

GAS
opublikowano: 22-02-2007, 00:00

Czeska grupa logistyczna C.S. Cargo zapowiada wejście na polski i rumuński rynek — zamierza kupić już działające spółki.

Czeska grupa logistyczna C.S. Cargo zapowiada wejście na polski i rumuński rynek — zamierza kupić już działające spółki.

Firma C.S. Cargo jest jednym z największych dostarczycieli usług logistycznych w Czechach i na Słowacji. Specjalizuje się przede wszystkim w transporcie międzynarodowym i krajowym, logistyce i obsłudze celnej. W tym tygodniu udziały w firmie kupiła UniCredit Group, jedna z największych grup bankowych w Europie. Jako jeden z celów rozwoju spółki zapowiedziała wejście na nowe rynki w Europie Środkowej i Wschodniej. Na oku ma szczególnie Polskę i Rumunię, gdzie zamierza przejąć działające już firmy. Ma to nastąpić w połowie bieżącego roku.

— Jesteśmy przekonani o wysokim potencjale tych krajów. Dlatego chcielibyśmy na obu rynkach zaoferować lepszą obsługę w dziedzinie transportu kombinowanego. Z tego powodu będziemy szukali możliwości kupna spółek w Polsce i Rumunii — zapowiada Martin Vesel, członek zarządu C.S. Cargo Holding.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Czeski logistyk wejdzie do Polski