Członkowie KPCh nie grają w golfa

DI, PAP
opublikowano: 22-10-2015, 22:00

Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gra w golfa oraz utrzymywanie niewłaściwych relacji seksualnych są na cenzurowanym w Komunistycznej Partii Chin

Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gra w golfa oraz utrzymywanie niewłaściwych relacji seksualnych są na cenzurowanym w Komunistycznej Partii Chin — wynika z najnowszej publikacji Biura Politycznego Komitetu Centralnego.

To najnowsze wytyczne dla 88 mln członków partii wydanych przez główny jej organ. W porównaniu z ostatnią wersją z 2013 r. zrezygnowano z zakazu cudzołóstwa i utrzymywania kochanki, zastępując je bardziej ogólnikowym zakazem „niewłaściwej relacji seksualnej z innymi”.

Biuro polityczne partii tłumaczy, że poprzednie sformułowania były zbyt szczegółowe i pozwoliły niektórym członkom wywinąć się od partyjnej odpowiedzialności dyscyplinarnej za niewłaściwe zachowania. „Dyscyplina partii jest bardziej rygorystyczna niż prawo” — stanowi regulamin partyjny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu