Człowiek i technologia, muszą iść w parze

Tomasz Rusak, prezes zarządu Rusak Business Services
opublikowano: 12-09-2018, 22:00

Tempo zmian w zakresie cyfryzacji, digitalizacji i automatyzacji pracy z każdym rokiem jest coraz szybsze.

Niemożliwe staje się funkcjonowanie oraz rozwój przedsiębiorstwa bez podążania za nowymi technologiami. Wpisując się w ten trend oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i pracowników zaprojektowaliśmy autorski, innowacyjny system informatyczny — „Rusałka”. Jest to system odwzorowujący proces obsługi zlecenia, od momentu jego założenia aż po fakturowanie usługi, raporty, zestawienia i archiwizację dokumentów. Nasz system nie został stworzony aby zastąpić pracę człowieka, gdyż technologia jej nie zastąpi, a po to by praca naszego zespołu była wydajniejsza i wygodniejsza. Wprowadzając nowy program informatyczny chcieliśmy poprawić efektywność, usystematyzować i ułatwić pracę naszych oddziałów jak również zbudować wyspecjalizowane narzędzie, które ma na celu szereg ułatwień dla klientów.

Dzięki wykorzystywaniu innowacji pozyskujemy także dużo większą liczbę kandydatów do pracy, niż firmy, które nie korzystają z nowych technologii. Młodzi ludzie dużo chętniej przychodzą do pracodawców stawiających na nowoczesne rozwiązania. Jesteśmy jedyną agencją celną w Polsce, która posiada tak bardzo zaawansowany system informatyczny. Jednak podążając za nowymi trendami technologicznymi jako pracodawcy powinniśmy zawsze pamiętać, że za każdą maszyną czy systemem stoi nasz pracownik. Technologia będzie pracowała tylko tak, jak człowiek ją zaprojektuje, zaprogramuje. Oznacza to, że osoba fizyczna w pracy będzie zawsze niezbędna, zwłaszcza w branży celnej, w której wiedza merytoryczna jest podstawą. Człowiek i technologia — to musi iść w parze, jedno bez drugiego nie może istnieć.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Rusak, prezes zarządu Rusak Business Services

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu